Hakkımızda

ÇİMENTO

Karçimsa, Karabük Demir Çelik Fabrikası içerisinde  Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş ve Beyçim Beton San. Ve Tic. Ltd. Şti. ortaklığından oluşmaktadır.. En son teknolojiye sahip olan Karçimsa Karabük Çimento Öğütme ve Paketleme tesisi, Kardemir’in bir yan ürünü olan granule yüksek fırın cürufunun değerlendirilmesi ile birlikte, fabrikamızda TS EN 197-1 standartlarında  CEM III/A 32,5 N ve CEM II/B-S 42,5 N tiplerinde çimento ve öğütülmüş curuf üretilmektedir. Aynı zamanda bu üretim prosesiyle bölge ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlamaktadır.

 

Karçimsa, başta ürün kalitesi olmak üzere tüm faaliyetlerindeki kalite düzeyini yükseltmek amacıyla, varolan Kalite Yönetim Sistemini genişleterek, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemini de kapsayan “Entegre Yönetim Sistemi” oluşturularak uygulamaktadır. Karçimsa  “CE Uygunluk İşeret Belgesi”, “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesi” , “OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistem Belgesi”   ve “ 1. Sınıf GSM ruhsatın”na da sahiptir.

 

Çevreye olan olumlu etkimizi her alanda güçlendirebilmek ve gerektiğinde her türlü önlemleri alma hedefinde olan Karçimsa, her iki yılda bir  emisyon ölçümleri yaptırmaktadır. Ayrıca Karçimsa’nın Çevre Ödülü de bulunmaktadır.

 

HAZIR BETON

2010 yılında Karabük’te ve 2015 yılında Karabük’ün Safranbolu ilçesinde hazır beton üretimine başlayan Karçimsa Hazır Beton Tesisi, bu bölgelerimizde en iyi hizmet ve kalite anlayışı içinde hizmet vermektedir.

 

Tesisimizde TS EN 206-1 standardına uygun; çeşitli kıvam ve agrega dane büyüklüğü sınıflarında, C8’den C40’a kadar normal ve yüksek dayanımlı betonlar üretilmektedir. Ayrıca geniş özel ürün yelpazesiyle müşteri ve mekanlara özel talepler karşılanmaktadır.

 

Hazır Beton tesislerimizde geri dönüşüm üniteleri sayesinde atık betonlar ve sular çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf edilmektedir.